Pravidla 

Startovné: 0,-kč!


Kategorie 
Školní do 15 let (kluci/holky)
Junioři 16-29 let (muži/ženy)
Open 30-XX let (páni/dámy)

Průběh závodu 
1) Registrace závodníka: 
na email: „MTBrezolupskysprint@seznam.cz“ zašle závodník své jméno,příjmení,obec a věk. Registrace končí 24 hodin před startem závodu. Registrací na email si závodník zajistí startovní číslo a drobné občerstvení.Neregistrovaný závodník(na email) nemusí být puštěn k prezentaci a závodu,toto rozhodne pořadatel závodu.
2) Prezentace závodníka: 
v den startu od 13:00 v místě startu. Závodník si vyzvedne startovní číslo a připraví se na start.
3) Start závodu: 
v den stratu v 14:00 vyráží na start první závodník, další následuje v intervalu 1-2 minut. Závodníci budou řazeni dle kategorií. První jede školní, následují junioři a uzavírá kategorie open.
4) Konec závodu: 
po dojezdu do cíle bude každému změřen čas okruhu. Proti číslu si vyzvedne drobné občerstvení a proběhne vyhlášení vítězů. Následuje volná zábava dle fantazie jednotlivců.

Ceny

Hlavní cenu 50litrový sud piva určíme losem z čísel. V každé kategorii budou oceněna první tři místa pro každé pohlaví. 

Povinná výbava 
Přilba na vlastní hlavě je na trati pro závodníky povinná! Bez přilby nemusí být závodník vpuštěn na trať.

Profil trati 
Trať je dlouhá 6 km s výškovým převýšením 130 m.

Bezpečnost 
Závodníci jedou na vlastní nebezpečí. Okruh je značený, celá trasa vede po polní cestě, z níž je převážná část cyklostezka.

Dozor zdravotníka je zajištěn. 

Ostatní 
Jakékoli zkracování trati je zakázáno a bude potrestáno vyloučením ze závodu. Závodník, který tlačí kolo, musí uvolnit stopu závodníkovi, který jede na kole. Pomalejší závodník je povinen uvolnit stopu rychlejšímu. Nesportovní chování jakéhokoli druhu nebude tolerováno a je důvodem k diskvalifikaci.